Українська Федерація профспілкових організацій -профспілка працівників підприємств з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ. УФПО

 

Ukrainian Federation of Trade Union Organisations - Trade Union of Workers of Enterprises with Foreign Investments, Economic Societies, Organisations and Institutions.

 

17.05.2017

Профспілки Києва за стабільний розвиток держави! Профспілки - твій захист, в профспілках - твоя сила! Поки профспілки єдині, вони непереможні! Профспілки за справедливість! Реформи під контроль профспілок! Трудівник - господар України! За гідні робочі місця і заробітну плату! За соціальну державу і гідне життя! Гідна зарплата - шлях до подолання бідності! За безпечну працю і соціальні гарантії! Києву столичний рівень охорони праці! Киянам старшого покоління - особливу увагу і турботу! За розвиток і процвітання Києва! Київ - наш спільний дім! Кияни за сталий розвиток економіки! Києву бути діловою столицею України! Києву бути соціальним і безпечним містом! 2013 рік оголошено Роком боротьби профспілок проти порушень трудових та профспілкових прав!

 

 

 

 

 

В січні 2017 року вийшла з друку книга «Трудові та соціально-економічні  права учасників АТО: забезпечення та профспілковий захист». Автори книги голова Української Федерації профспілкових організацій -профспілки працівників підприємств з іноземними інвестиціями господарських товариств, організацій та установ Янчевський Вацлав Станіславович та його заступник Крисюк Олександр Олексійович відповіли на запитання кореспондента «Профспілкової газети».

         Запитання:   В 2014 році вийшла Ваша книга «Пільги та гарантії працівникам, призваним на військову службу по мобілізації». Нова книга – це друге видання попередньої книги чи нова книга?

         Відповідь:   На це питання можна  відповісти – так, це продовження теми, викладеній у першій книзі. В першій книзі ми робили наголос на тему, що таке мобілізація, порядок її проведення, пільги та гарантії працівникам, призваним на військову службу в АТО. В новій книзі ми аналізуємо, насамперед, чинне законодавство, що встановлює пільги працівникам, які демобілізувались та повернулися на роботу на свої підприємства, в установи, організації. Робимо акцент на встановлення додаткових пільг за рахунок  власних  коштів в колективних договорах та угодах.

         Запитання:  Яка кількість учасників АТО на сьогоднішній день працює в народному господарстві?

         Відповідь:  Точної відповіді ніхто не знає. Але на парламентських слуханнях на тему: Державні гарантії і соціальний захист учасників АТО, Революції гідності: стан  та перспективи», які відбулися 19 жовтня 2016 року були озвучені деякі цифри по учасниках АТО: на день слухань 266 тисяч учасників АТО отримали статус учасників бойових дій, 4 тисячі – статус інвалідів війни, в Україні налічується 6 тисяч членів сімей загиблих учасників АТО. В засобах масової інформації станом на 20 січня 2017 року називають 278 тисяч учасників бойових дій.

         Запитання:   Чому парламентарії зацікавились цим питанням?

         Відповідь:   В першу чергу тому, що вдосконалення потребує, як правова база надання гарантій і пільг учасникам АТО, так і дотримання цих гарантій державними органами то посадовими особами, які є відповідальними за їх надання.

         Учасники АТО отримують, на превеликий жаль, не всі пільги. Про це в ефірі одного з телеканалів 20 жовтня 2016 року прямо заявила начальник управління у справах ветеранів і учасників АТО Мінсоцполітики Олександра Тарасова «На сьогоднішній день з 23-х пільг, які прописані законом про  статус ветеранів війни, забезпечено тільки кілька – це безкоштовний проїзд, житло закупляється нині тільки для сімей загиблих та інвалідів першої та другої групи. Багато хто з учасників бойових дій, які брали участь в АТО, потребують поліпшення житлових умов, професійного навчання і працевлаштування».

         Є випадки, коли пільга прописана в законі, але коли доходить черга до її надання перетворюється на фарс.

         Запитання:   Можете привести конкретний приклад?

         Відповідь:   Звичайно. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за бажанням інваліда замість путівки на санаторно-курортне лікування вони можуть один раз на  два роки одержувати грошову компенсацію: інваліди війни I- II груп – у розмірі середньої вартості путівки, інваліди III групи – у розмірі 75 % середньої вартості путівки. Виплачується ця компенсація в порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785 із змінами від 25 листопада 2015 року № 969. Розмір компенсації санаторно-курортного лікування на 2016 рік встановлений наказом Мінсоцполітики України № 226 від 09.03.2016 року відповідно до Закону «Про державний бюджет України інвалідам I- II груп – 400 гривень,  інвалідам III групи – 300 гривень, що компенсує вартість одного дня лікування. То хіба це не знущання над інвалідами війни?

         Запитання:   Яка роль і можливість профспілок по захисту трудових прав і соціально-економічних пільг учасників АТО?

         Відповідь:  Одним словом на це питання відповідь не даси. Ми в своїй книзі, з урахуванням рекомендацій Федерації профспілок України, пробуємо дати вичерпну відповідь на всі ці  питання. Головне в тому, що вчорашні працівники, призвані по мобілізації, повернулися на свої попередні місця роботи. В більшості – це наші члени профспілки. Тому, відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» всі профспілкові органи, в межах своєї компетенції, повинні забезпечити дієвий громадський контроль як дотриманням трудових прав і соціально-економічних гарантій учасникам АТО.

        

 

       

 

Дата последнего изменения этого узла 17.05.2017